Чим небезпечні сміттєзвалища?

Чим небезпечні сміттєзвалища?

     В Україні 95 % твердих побутових відходів (ТПВ) потрапляють на сміттєзвалища. Ситуація, яка склалася з накопиченням ТПВ, призводить до значних втрат природних ресурсів, виникненню незворотних процесів забруднення навколишнього середовища і завдає реальної загрози здоров'ю населення. 
Органічна речовина, що міститься у відходах утворює фільтрат, складний за хімічним складом. Проникнення фільтрату в ґрунтові води призводить до забруднення, яке поширюється на значні відстані від полігона ТПВ. Більшість звалищ розташовані в безпосередній близькості до критичної зони, де підземні води природно не захищені. 

Забрудення ґрунтових вод є найбільшою небезпекою для здоров'я людини. Важкі метали (свинець, кадмій, цинк, мідь, кобальт, хром, залізо), хімічні сполуки (нафтопродукти, нітрати, фосфати) та бактерії (групи кишкової палички, ентерококи) потрапляють в організм людини з питної води. 

Навіть якщо ви живете на відстані 20-30 км від сміттєзвалища, є велика вірогідність, що у воді з вашої криниці або свердловини є шкідливі речовини з фільтрату сміттєзвалища.

Возврат к списку