Передови розробки аеро-космічних технологій

Передови розробки аеро-космічних технологій

   Дослідницький центр NASA імені Джона Глена завжди був відомий своїми передовими розробками аеро-космічних технологій. Продовжуючи качати свої ракетно-наукові м’язи, покращуючи технології двигунів для далеких космічних місій, центр продемонстрував свою універсальність, допомігши одній із компаній Клівленда створити інноваційну технологію переробки пластику.

«Це дуже приємне відчуття – викидати пластик у кошик для переробки, але насправді майже весь пластик залишається непереробленим», - говорить Джим Гаретт, ветеран нафтогазової промисловості та один із засновників компанії VADXX. «З усього, що моя дружина змушує сортувати мене щотижня, більша частина потрапляє на сміттєзвалище. Це маленький брудний секрет Америки – 90% пластику опиняється там, або в океанах.» Причина низького рівня переробки полягає в тому, що пластмаси містять домішки та наповнювачі, що роблять їх несумісними з існуючими технологіями переробки. Компанії з переробки відходів беруть пляшки від води, та більшість інших матеріалів не переробляється.

У 2009 році Гаретт зустрів геолога та геохіміка Білла Уллома, який хотів втілити у життя технологію, що здатна використати весь цей нікому непотрібний пластик та перетворити його на нафтопродукт – процес термічної деполімерізації. Так почалась історія компанії VADXX. 
VADXX – високотехнологічна переробна компанія, що перетворює пластик на продукти з більш високою енергетичною цінністю. VADXX Energy виробляє синтетичну сиру нафту, використовуючи тверді відходи, які в іншому випадку могли б бути утилізовані або відправлені на звалище. До таких матеріалів відносяться залишки автомобільних запчастин, пластик від сільськогосподарських хімікатів, стерилізовані медичні відходи, шини, синтетичні волокна, покрівля, пластики з муніципальних звалищ, пластик від електронних відходів, залишки з паперових фабрик, складні у переробці індустріальні відходи, одноразові засоби для захисту від навколишнього середовища.

Аргонська національна лабораторія, що входить до складу Міністерства енергетики США, становила, що використання піролізу для перетворення неперероблених пластмас у дизельне паливо з наднизьким вмістом сірки має великі енергетичні та екологічні переваги. До цих переваг відносяться зниження викидів парникових газів до 14%, споживання води до 58%, а також зниження традиційних витрат енергії на 96% у порівнянні виготовленням дизеля із звичайної сирої нафти. Установка здатна переробляти 20 000 пластику щороку, перетворюючи його на 100 000 барелів нафтопродуктів, запобігаючи потраплянню цього пластику на звалище. За оцінками компанії, у США достатньо пластикових відходів для забезпечення потужностей 1500 одиниць VADXX, що дозволить зменшити нафтовий імпорт на 7%.

Видео ролик

Возврат к списку